Fotowoltaika dla domu. Ile zaoszczędzę?

W przypadku fotowoltaiki dla domu, do obliczeń wykorzystamy przykład przeciętnej, 4-osobowej rodziny państwa Kowalskich. Posiadają oni dom, z dachem spadzistym, skierowanym na południe. Roczne zużycie energii w ich przypadku wynosi 3.300 kWh, co daje rachunek w wysokości 2.122 zł.

Gdy weźmiemy pod uwagę powyższe parametry i założymy, że państwo Kowalscy przedsięwzięcie sfinansują tylko z własnych środków, całość inwestycji zwróci się po 7 latach. Natomiast jeśli wykorzystają dofinansowanie do fotowoltaiki w ramach programu Mój Prąd, okres zwrotu wyniesie mniej niż 5 lat. Później, rodzina Kowalskich zacznie nawet zarabiać. W ciągu 25-letniego okresu gwarancyjnego paneli, zysk po odliczeniu kosztów inwestycji, wyniesie ponad 70.000 zł!

W przypadku net-billingu czas zwrotu z inwestycji w dużej mierze zależy od cen energii na giełdzie. Biorąc pod uwagę stawki za prąd z początku 2022 roku, fotowoltaika z powyższego przykładu rozliczana w net-billingu również powinna zwrócić się po 7 latach (i to bez żadnych dopłat!). Ze wsparciem, czas ten powinien wynieść niecałe 5 lat.


13 kwietnia 2022
Skontaktuj się z nami
KDP invest

ul. Boczna 7A
82-200 Malbork

55 617 23 05
info@KDPinvest.com
biuro@KDPinvest.com

Masz jakieś pytania? Skorzystaj z formularza

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest KDP Invest

  projekt i wykonanie
  Projektowanie grafiki


  Przetargi / Realizacje

  tel. 573 003 757
  przetargi@kdpinvest.com
  Sprzedaż

  tel. 573 003 757
  sprzedaz@kdpinvest.com
  Kadry / Finanse

  tel. 573 003 759
  faktury@kdpinvest.com  zgłoś usterkę
  Zgłoś usterkę