Instalacja fotowoltaiczna dla domu jednorodzinnego – cena

Fotowoltaika cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Powodem takiego stanu rzeczy jest między innymi gwarancja niezależności energetycznej, niższe nawet o kilkadziesiąt procent rachunki za prąd oraz ekologiczna technologia. Instalacja fotowoltaiczna i jej atrakcyjna cena to idealny wybór przede wszystkim dla właścicieli domów jednorodzinnych.

Instalacja fotowoltaiczna dla domu jednorodzinnego – jak działa

Instalacja gwarantująca energooszczędne ogrzewanie jest z pewnością produktem pierwszej potrzeby dla właścicieli domów jednorodzinnych. Dlatego też coraz częściej decydują się oni na zakup takiej właśnie instalacji. W instalacjach fotowoltaicznych wygenerowane nadwyżki prądu zostają odsyłane automatycznie do zakładu energetycznego, gdzie są magazynowane. Oddaną w ten sposób energię możemy odebrać i wykorzystać, gdy będzie ona nam potrzebna. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ np. w zimie gdy słońce jest mniej intensywne można skorzystać z wyprodukowanych wcześniej nadwyżek. W wielu przypadkach jest to nawet 80% bezpłatnego prądu, dzięki czemu koszty za naszą energię elektryczną znacznie zmaleją.

Instalacja fotowoltaiczna w domu jednorodzinnym – cena

Ceny instalacji fotowoltaicznej wahają się w przedziale od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. W cenie uwzględnione są m.in. moduły fotowoltaiczne, falownik. dostawa, montaż, a także 8% podatku VAT. Koszty instalacji fotowoltaicznej zależne są m.in. od miejsca, w którym planujemy jej zainstalowanie, a co za tym idzie odpowiedniej techniki konstrukcji montażowej. Istotna jest także moc instalacji, która zależy od jakości użytych tworzyw oraz ilości zastosowanych modułów. Samo utrzymanie paneli fotowoltaicznych dzięki długoletnim gwarancjom oferowanym na rynku nie generuje wysokich kosztów. Wydatek eksploatacyjny taki jak np. czyszczenie paneli może wygenerować maksymalnie kilkaset złotych rocznie. Na ostateczny niższy koszt przedsięwzięcia mogą mieć wpływ różnego rodzaju dotacje państwowe np. „Mój prąd”.

Zdj. 1 Cena instalacji fotowoltaicznej w domu jednorodzinnym zależna jest m.in. od modułów fotowoltaicznych, falowników. dostawy, montażu, a także 8% podatku VAT. źródło: https://portswigger.net/daily-swig/solar-panels-expose-home-wifi-networks-to-password-theft-remote-attacks

Instalacja fotowoltaiczna w domu jednorodzinnym – zyski

Instalacja fotowoltaiczna jest niezwykle opłacalnym rozwiązaniem dla domu jednorodzinnego, ponieważ właściciel nie musi przejmować się rosnącymi cenami prądu. Generuje ona wyłącznie opłaty stałe za korzystanie z sieci energetycznej, natomiast miesięczne rachunki za prąd wynoszą zaledwie kilkanaście złotych. Sama inwestycja w tego rodzaju instalacje zwraca się średnio po kilku latach od jej montażu. W celu dokładniejszego obliczenia zysków z inwestycji w instalację fotowoltaiczną polecamy nasz kalkulator opłacalności fotowoltaiki.


25 stycznia 2021
Skontaktuj się z nami
KDP invest

ul. Boczna 7A
82-200 Malbork

55 617 23 05
info@KDPinvest.com
biuro@KDPinvest.com

Masz jakieś pytania? Skorzystaj z formularza

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest KDP Invest

  projekt i wykonanie
  Projektowanie grafiki


  Przetargi / Realizacje

  tel. 573 003 757
  przetargi@kdpinvest.com
  Sprzedaż

  tel. 573 003 757
  sprzedaz@kdpinvest.com
  Kadry / Finanse

  tel. 573 003 759
  faktury@kdpinvest.com  zgłoś usterkę
  Zgłoś usterkę