Panele fotowoltaiczne – monokrystaliczne czy polikrystaliczne?

W poprzednim wpisie opisaliśmy jak działa panel fotowoltaiczny, który umieszczony na dachu zamienia promienie słoneczne w energię dla naszego gospodarstwa domowego. Wielu klientów zainteresowanych tego rodzaju rozwiązaniem często zastanawia się jakie wybrać panele fotowoltaiczne – monokrystaliczne czy polikrystaliczne. W naszym artykule rozważyliśmy, który moduł będzie idealny dla Twojego domu.

Panele fotowoltaiczne – czym się kierować przy wyborze?

Wybierając rodzaj paneli fotowoltaicznych powinniśmy brać pod uwagę przede wszystkim zapotrzebowanie energetyczne naszego domu. Musimy przeanalizować takie aspekty jak powierzchnie jaką możemy zaadaptować na instalację, wydajność, stopień zacieniania w danym miejscu, a także estetykę. Jeżeli mamy problem z dokonaniem wyboru odpowiedniego panelu możemy skonsultować go z naszymi specjalistami, którzy nie tylko doradzą, ale także przygotują ofertę dostosowaną do Waszych potrzeb.

Panele fotowoltaiczne – monokrystaliczne

Panele monokrystaliczne produkowane są w nowocześniejszej technologii niż ogniwa polikrystaliczne. Zdecydowanie dłuższy i bardziej skomplikowany proces produkcyjny ogniw złożonych z jednego monokryształu, przekłada się na ich wyższą cenę. Ten rodzaj panelu wytwarza się z jednego dużego monokryształu, a jego cechą charakterystyczną są „zaokrąglone rogi”. Podczas procesu produkcji panele przybierają ciemnogranatową lub czarną barwę, co sprawia że mają nienaganną estetykę i dopasują się kolorystycznie do każdego dachu. Wielu producentów oferuje także całkowicie czarne panele monokrystaliczne tzw. All/Full Black. Klienci cenią je ze względu na minimalistyczny i elegancki wygląd.
Atutem monokrystalicznych paneli fotowoltaicznych jest ich wydajność. Pod tym względem panele monokrystaliczne przewyższają panele polikrystaliczne. Jest to spowodowane tym, że posiadają mniejszą ilość kryształów w ogniwie. Dzięki zastosowaniu ogniw monokrystalicznych ilość energii słońca przekształcanej w prąd może wynosić aż 18 – 22%.
Dlatego też gdy nasza przestrzeń jest ograniczona, np. mamy nieduży dach, a chcemy uzyskać więcej energii, powinniśmy zdecydować się na moduły monokrystaliczne. Moc pojedynczego panelu monokrystalicznego to aż 300-360 W! Cieszą się one bardzo dużym powodzeniem wśród klientów indywidualnych.

 

Panele monokrystaliczne charakteryzują się m.in. interesującym wyglądem i lepszą wydajnością. Dzięki tym cechom często wybierane są przez klientów indywidualnych źródło: https://www.newsouthernenergy.com/

Panele fotowoltaiczne – polikrystaliczne

Panele polikrystaliczne ze względu na mniej skomplikowany proces produkcyjny są nieco tańsze od monokrystalicznych. Ze względu na niską cenę wybierają je często farmy fotowoltaiczne. Od paneli opisanych w poprzednim śródtytule różnią się sposobem wytwarzania ogniw, a także wyglądem. W panelach polikrystalicznych jest wiele połączonych kryształów krzemu, które następnie tnie się na cienkie plastry, w kształcie kwadratu lub prostokąta. Charakteryzują się także mniejszą sprawnością (16%-18%) niż panele monokrystaliczne oraz mniejszą mocą (270-285W).

Panele polikrystaliczne ze względu na niższą cenę często wybierane s ą przez farmy fotowoltaiczne
źródło: www.indiamaert.com

 


19 listopada 2020
Skontaktuj się z nami
KDP invest

ul. Boczna 7A
82-200 Malbork

55 617 23 05
info@KDPinvest.com
biuro@KDPinvest.com

Masz jakieś pytania? Skorzystaj z formularza

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest KDP Invest

  projekt i wykonanie
  Projektowanie grafiki


  Przetargi / Realizacje

  tel. 573 003 757
  przetargi@kdpinvest.com
  Sprzedaż

  tel. 573 003 757
  sprzedaz@kdpinvest.com
  Kadry / Finanse

  tel. 573 003 759
  faktury@kdpinvest.com  zgłoś usterkę
  Zgłoś usterkę